Güncelleme 26.10.2023,23:51
A+A-

Androvium %5 Sprey Kullananlar Yorumları

Assos Androvium %5 yada %2 deri spreyi kullananlar yorumlarında genetik saç dökülmesini önlemek, dökülen saçları çıkarmak ve var olan saçları güçlendirmek için kullanıyor. Androvium içine minoxidil etken maddesi vardır. Minoxil saç dökülmesini önleyen, dökülmüş saçları çıkartan çok etkili bir ilaçtır. Aslen tansiyon ilacı olarak üretilmiş ancak kullanan kişilerde tüylenme, saç çıkışı yaptığı görülünce saç spreyi olarak üretilmiştir.

 Androvium %5 Sprey Kullananlar Yorumları

Androvium saç spreyi ne işe yarar?

Androvium sprey kelliğin (Androgenetik Alopesinin) uzun süreli tedavisinde, saç dökülmesinin önlenmesi ve saç büyümesinin uyarılmasında kullanılır. Sprey 60 ml içinde 3 Gr minoxil her 1 ml içinde 50 mg minoxil bulunur.

İLGİLİ KONU

Günümüzde saç dökülmesi problemi gittikçe yaygın görülen bir sorun haline gelmiştir. Özellikle genetik tipte saç dökülmesi halka arasında erkek tipi saç

Androvium ne kadar süre kullanılır?

Spreyden olumlu sonuç alınması için 1 sene sabah akşam düzenli kullanılması gerekir. Saç çıkması 4 ila 6 ay sürekli uygulamadan sonra, maksimum etki 12 ay sonunda görülür.

Androvium sprey saçta ne kadar kalmalı?

Saç spreyi, jöle, şampuan veya diğer benzer kimyasal içerikli saç ürünleri öncesinde kullanmayın. Saç derisinde en az 2 saat beklemesi gerekiyor.

Minoxil bıraktıktan sonra saç döker mi?

Her üründe olduğu gibi minoxil bırakılırsa saçlar hızlıca dökülmes sürecine girer.

Minoxidil ömür boyu kullanılır mı?

Minoxil ömür boyu kullanılabilir. Saçları korumak için düzenli günde 1 defa devam edilmesi önerili.

Minoxil saçları kalınlaştırır mı?

Saç köklerinde ki kan dolaşımını artırarak saçın fibrozis denilen iltihaplanmayı önleyerek saçlarım beslenmesini artırır.

Minoxil Kullanımıyla İlgili Bilgiler

Erkek tipi saç dökülmesi genelde 20’li yaşlarda başlar ve ömür boyu devam eder. Genetik faktörlere bağlı olarak dökülme şiddeti artabilir 30’lu yaşlarda kellik oluşabilir.

Sprey ilk kullanmada 3 ila 5 ay içinde yoğun saç dökülmesi oluşabilir. Bu güçsüz saçların şok dökülme denilen yenilenme sürecine girmesi denir. Eski saçın atan saç kökü daha sağlıklı saç teli uzatmaya başlar.

Dökülme şiddetiniz fazlaysa dht inhibitör olan finasterid ilacıyla birlikte şakaklara azelderm krem ve tretin kremle birlikte kullanımı etkisini artırır.

Aşırı saç yağlanması için konazol şampuan 3 güne 1 kullanılmalı. Ek destek olarak kafein, arginine karışımı saç losyonu tedaviye eklemek daha çok saç çıkışı yapabilir.

Kafein, arginine losyon için konumuza bakabilirsiniz. Kafein saç köklerinde uyarıcı etkiler yaparak dökülmüş saçların çıkmasını uzatabilir.

Androvium sprey yan etkileri

Baş dönmesi, kalp çarpıntısı, düşük tansiyon, yüzde şişlik, deri döküntüsü oluşabilir.