A+A-

Bepanthen Bemiks Evigen Ampul Saça Nasıl Uygulanır?

Bepanthen, bemiks, evigen ampul saça faydaları oldukça fazla olan içerisindeki çeşitli vitaminler sayesinde zayıflamış saç köklerini besler, yeni bebek saçların daha hızı uzamasına ve var olan saçların kalitesini artırarak saçları gürleştirir. Bu ampüller aynı zamanda saç derisinin de ihtiyaç duyduğu e vitamini gibi antioksidan etkiler gösteren vitaminler sayesinde sağlıklı saç derisi gelişimini destekler.

Bemiks, Bepanthen ve Evigen ampül, saç ve cilt bakımı için kullanılan E vitamini ve B vitamini içeren ilaçlardır. Bu vitaminler, saçların güçlenmesi, dökülmesinin önlenmesi, parlaklık ve canlılık kazanması için faydalıdır. Ayrıca ciltteki çatlakları, lekeleri, kırışıklıkları ve kuruluğu gidermeye yardımcı olurlar.

 Bepanthen Bemiks Evigen Ampul Saça Nasıl Uygulanır?

Bepanthen, Bemiks ve Evigen Ampül İçeriği

Bemiks, Bepanthen ve Evigen ampül, E vitamini ve B vitamini içeren ilaçlardır. Bu ampüllerin içerikleri şöyledir:

Bemiks kompoze ampül: B1, B2, B3, B5 ve B6 vitaminleri içerir. Bu vitaminler, sinir sistemi, cilt, göz ve saç sağlığı için gerekli olan suda çözünen temel vitaminlerdir.

Bepanthen ampül: Dekspantenol (pantenol) içerir. Bu madde, ciltteki yaraların iyileşmesini, saç derisinin güçlenmesini ve saçların sağlıklı gelişimini sağlayan bir B5 vitamini türevidir.

Evigen ampül: Alfa-tokoferol (E vitamini) içerir. Bu madde, ciltteki çatlakları, lekeleri, kırışıklıkları ve kuruluğu gidermeye, saç köklerinin sağlıklı olmasına ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olan bir antioksidandır.

Devit-3 ampül: D vitamini eksikliği veya yetersizliği olan kişiler için kullanılan bir ilaçtır. Devit damlanın etken maddesi kolekalsiferol (vitamin D3) içerir. D3 vitamini, saç sağlığı için önemli bir vitamindir. D3 vitamini, saç köklerinin gelişimine, saçların daha canlı ve parlak görünmesine, saç dökülmesinin azalmasına ve saçların nem oranının dengelenmesine yardımcı olur. İsteğe bağlı olarak karışımın içine dahil edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elma sirkesi güçlü asidik etkisiyle saç bakımında alternatif doğal temizleyici olarak katkı sağlayabilir. Uzmanlar, elma sirkesinin saçınız ve saç deriniz

Bepanthen, Bemiks ve Evigen Ampül Saça Nasıl Uygulanır?

Saç bakımı, saç dökülmesini önlemek ve yeni saç oluşumunu hızlandırmak için önemli faydaları bulunan bu ampulleri doğru ve düzenli bir şekilde kullanmak etkilerini görmek için önemlidir. Bepanthen, bemiks, evigen ve devit-3 ampüllerin saça nasıl uygulanacağına dair bazı yöntemler şunlardır:

  • Bir yöntem, 1 kutu Bemiks, 1 kutu Evigen, 1 kutu Bepanthen ampülü 100 ml badem yağına karıştırmak ve istenirse içine yumurta da katmaktır. Bu karışım haftada 2 kez saça sürülür, bir saat bekletilip yıkanır.
  • Bir cam kase içine ampulleri dökün üzerine yarım çay bardağı zeytinyağı, badem yağı, argan yağı, hindistancevizi yağı veya çam terebentin yağı saçınızın uzunluğuna göre katıp karıştırın. Saç diplerinize ve saçlara masaj yaparak yedirin 10 – 30 dakika arası bekletip saçınızı yıkayın.
  • Bir başka yöntem, şampuanınızın içine 1 yemek kaşığı bal ve 1’er adet ampülllerden katmaktır. Bu şampuanı saçlarınızı yıkarken kullanabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağı, kekik, sarımsak, hint yağı, tatlı badem yağı, elma sirkesi ve yumurta sarısından oluşan bir maske de hazırlayabilir ve haftada 3 kez saça uygulayabilirsiniz.

Karışımları saçlarınızı yıkandıktan sonra uygulamanız emilim açısından daha iyi olacaktır. Saçlarınız uzunsa bir toka ile toplayın ve ardından streç film ile sararak hava almasını önleyin. Saç maskesi kafanıza en az 3-4 saate kadar kalabilir.

Karışımı saçlarınızın her yerine sürdükten sonra bir toka ile toplayın ve ardından saçınızı bir streç film ile sarın. Streç film üstüne havlu koyabilirsiniz. Saç maskesini haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

 Bepanthen Bemiks Evigen Ampul Saça Nasıl Uygulanır?

Saçlarınızın daha gür olarak uzaması için biotin vitamini 2500 mcg ve keratin içeren tablet kullanmanızı öneririm. Biotin 6 ay ve daha fazla süre kullanıldığında saçlarda ciddi derecede gürleştirme sağlar. Keratin saçların daha sağlam uzamasını ve kırılmalara karşı daha dirençli olmasına yardımcı olur.