Güncelleme 06.12.2023,2:29
A+A-

Miracle Losyon Yapımı Yönergesi

Miracle losyon yapımı kolaydır, erkek tipi saç dökülmesi yaşayan herkesin kolaylıkla yapabileceği bir uygulamadır. Antiandrojen olan bu losyon genetik yatkınlık sebebiyle oluşan saç dökülmesini önlemek, zayıflamış saçların eski calinlılığına dönmesi yada minyatürleşmiş saçlarda kalite artışı sağlamak için kullanıcılar tarafından antiandrojenik ilaçların kullanılarak hazırlandığı bir losyondur. Önceki yıllarda marketlerde satılan L’Oreal arginine x3 saç dökülmesi önleyici spreyin içine katılarak hazırlanırdı ancak günümüzde daha verimli olması için profesyonel olarak hazırlanış yöntemleri mevcuttur.

 Miracle Losyon Yapımı Yönergesi

Miracle losyon işe yarıyor mu?

İçerisinde 2 kutu aldactone, 1 kutu diane 35 ve bir adet decort ampul katılarak hazırlanan bu losyon testosteron ve dht hormonu azaltıcı etkiler göstererek saç köklerinin küçükmesini engeller. Topikal ilaçlar her ne kadar kafa derisi tarafından emilimi zor olsada azda deri altı hücrelerine ulaşabilir. Aldactone ilacının etken maddesi spirolonakton ve diane 35 ilacı erkeklik hormonu olan dht hormonunu azaltır. Saç köklerinin zayıflamasına sebep olan dht ve prostaglandin D2 gibi bileşenlerin azalması saçların zamanla eskisi gibi canlılığını geri kazanmasına katkıda bulunur. Ayrıca Diane 35 ilacı içerisinde iki adet hormon vardır. Bunlar etinil estradiol ve spreteron asetat bu iki etken madde kök hücre reseptörlerine bağlarak yeni saç oluşumunu hızlandırır.

Miracle losyon nasıl yapılır?

Losyonun yapımı için ilaçların miktarını saç dökülmenizin şiddetine ve kafa açıklığınızın durumuna göre arttırabilirsiniz. En fazla 3 kutu 100 mg  kutu aldactone ilacı ve 3 kutu diane 35 katmanız önerilir.

  • Aldactone 2 kutu
  • Diane 35 2 kutu
  • Decort ampül 1 adet
  • Loreal elseve arginine x3 sprey

Hazırlanışı ve uygulanışı

İlaçlar ezilip toz hale getirilip spreyin içine katılır. Şişe sprey çalkalanıp bir gün bekletilip kullanıma hazır hale gelir. Zayıflamış yada saç kaybı yaşanam bölgelere 5 püskürtme yapılır yada damlalık kullanılarak 1-2 ml saç derisine uygulanır. Parçak uçlarıyla her tarafa eşit miktarda yayılmalı en az 3 saat kafada beklemesi sağlanmalıdır.

Diğer yöntem ise etil alkol katılarak hazırlanır.

Gerekli Malzemeler

  • Etil alkol %96 40 ml
  • Propilen glikol 30 ml
  • Distile su 30 ml
  • Aldactone 2 kutu
  • Diane 35 1 kutu
  • Decort ampül 1 tane

Hazırlanışı ve uygulanışı 

İlaçlar bir döveçle ezilip toz hale getirilir. Şişe içine katılıp üzerine etil alkol ve propilen glikol ilave edilip iyice karıştırılır. Benvari usülü cezve içinde 50 derecede 30 dakika kadar ısınması sağlanır. Karışım soğuyunca üzerine distile su ve decort ampül ilave edilir. Bir gün bekletilir sonraki gün günde iki kez 1-2 ml arası temiz aç diplerine uygulanır.

Mracle losyon etkisini göstermesi için en az 6 aydan daha fazla süre kullanılması gerek. Maksimum sonuçlar için 12 boyunca kullanılması daha sonraki aylarda günde bir kez kullanılmaya devam edilmesi gerekir. Her ilaçta olduğu gibi losyon kullanımı bırakılırsa çıkan saçlar yada var olan saçlar dökülmeye başlar.

Miracle losyon öncesi sonrası sonuçlar

Forumlarda okuduğumuz kadarıyla ilk kez kullananlar olumlu sonuçlar aldığımı belirtmişlerdir. Bir çok kullanıcı tarafından oldukça ilgi gören bu losyon günümüzde kullanan kişi sayısı azaltmıştır. Çünkü etkisinin yüksek derecede olmaması, saç derisinde geçirgenliğinin düşük olması agresif dökülmeler de fazla bir etkisinin olmasını azaltmaktadır. Eğer sizde hromonal dökülmeler yaşıyorsanız miracle losyonu deneyebilirsiniz. Artık daha gelişmiş etkisi yüksek olan antiandrojenik losyonlarda yapılmaktadır. Eğer etkisini görmezseniz yeni uygulamaları denemenizi öneririm.