Güncelleme 17.11.2023,19:06
A+A-

Fito Krem Kullananlar Sivilce İzlerini Geçiriyor mu?

Fito krem ne için kullanılır, cilde faydaları nelerdir, bu krem epitelin yenilenmesini gerektiren deri dokusunda oluşan çatlak, sivilce izleri, yara izleri, yaşlılık belirtileri gibi rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılır. Cilt dokusunun yenilenmesi işleminin değişik nedenlere bağlı olarak yavaşladığı ya da değiştiği olgularda (yaşlılık, çeşitli kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlar, karın çatlakları, sivilce, akne izleri, ameliyat gibi cerrahi durumlar ve meme başı çatlakları) iyileştirmede etkili bir kremdir. Bu krem hekim önerdiği takdirde antiseptik ve antibiyotik içeren diğer ürünlerle birlikte kullanılabilir

 Fito Krem Kullananlar Sivilce İzlerini Geçiriyor mu?

Cilt izleri yok etmek için en etkili kremlerden birisidir.

Fito krem nereye sürülür?

krem, genellikle cilt problemlerini tedavi etmek veya cilt sağlığını desteklemek için kullanılan bir kremdir. İşte fite krem’in yaygın kullanım alanlarından bazıları:

  1. Ciltte oluşan egzama, bu krem kaşıntı, kızarıklık ve tahriş gibi egzama semptomlarını hafifletmek için kullanılabilir.
  2. Mantar enfeksiyonları, mantar kaynaklı enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılabilir. Ayak mantarı, kasık mantarı ve tırnak mantarı gibi yaygın mantar enfeksiyonlarına karşı etkilidir.
  3. İzler ve yanık tedavisi için hafif yanıkların ve ciltteki küçük kesiklerin iyileşmesini desteklemek için kullanılabilir. Ayrıca, ciltte oluşan izlerin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.
  4. Sedef hastalığı tedavisi için sedef hastalığının semptomlarını hafifletmek için kullanılabilir. Kızarıklık, pullanma ve kaşıntı gibi sedef hastalığı belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
  5. Kontakt Dermatit, kontakt dermatit gibi cilt iltihaplanmalarının tedavisinde kullanılabilir. Derideki tahrişi azaltabilir ve rahatlama sağlayabilir.
  6. Cilt kuruluşı ve nemlendirmek için kullanılabilir. Özellikle kış aylarında veya kuru iklimlerde cildin nem dengesini korumaya yardımcı olabilir.

Bu krem’in kullanım alanları ve etkileri kişiden kişiye değişebilir. Eğer belirli bir cilt sorunu yaşıyorsanız, kremi veya herhangi bir ilaç kullanmadan önce bir doktora danışmanız önemlidir.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Kremi nohut büyüklüğünde temiz kuru cilde ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye sürün ve en az 4 saat süreyle bekletin. Günde 1-2 kez kez sabah akşam uygulama yapabilirsiniz. Kullanım süresi iyileşme sürecine göre 4 haftadır.

Fito krem yan etkileri nelerdir?

Bu kremin kullanımına dair herhangi bir ciddi yan etkisi yoktur ancak yinde şu yan etkiler olursa kullanımı bırakılmalı ve doktorunuza durumu bildirmelisiniz.

Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesi ya da özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmeler olursa.

İLİŞKİLİ HABER;

Aspirin maskesi ne için kullanılır, aspirin maskesi, genellikle cilt bakımında kullanılan bir yöntemdir. Aspirin, içerisindeki salisilik asit nedeniyle

Fito krem ciltte ne kadar kalmalı?

Kremi uyguladıktan sonra 2 saat kalmalı isteğe bağlı olarak 4 saat kadar bekeltilebilir.

Fito krem yüzde kaç saat kalmalı?

Fito kremi cildinize uyguladıktan sonra hemen yıkamamalısınız. Fito kremi cildinizde 2 saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Fito krem ne kadar sürede etki eder?

Fito kremin ödem ve morluklara iyi geldiği ve hücre yenilenmesiyle etkisini kısa sürede gösterdiği bilinmektedir.

Fito krem sivilce izlerini geçirir mi?

Sivilcelerden kurtulmak için fito kremi ince bir tabaka halinde günde 1 defa uygulayın. Özellikle sivilce tedavisinde oldukça etkili olan bu kremi sivilce izlerini yok etmek amacıyla kullanılması tavsiye edilen bir kremdir.

Fito krem her gün sürülür mü?

Fito krem, ciltteki problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür. Bu uygulanın günde 1-2 kez yapılabilir. Kullanım süresi 4 haftadır. Belirtilerde iyileşme görülmezse kullanımı bırakılmalıdır.

Fito krem eski yara izini geçirir mi?

Cildin en üst katmanlarında meydana gelen hasarların onarılması için etkili olan Fito krem ne yazık ki derin ve eski yara izlerini pek geçirmez.

Fito krem yanık izine iyi gelir mi?

Yanık sonrası yara ya da izler için de krem tedavizi doktor kontrolünde geçirilebilir. En iyi tanınan ilaç firmalarından biri olan Abdi İbrahim firmasına ait olan Fito krem, ciltte meydana gelen yara ve yanık gibi rahatsızlıklarda kullanılan bir kremdir.

Fito krem göz çevresine sürülür mü?

Bitkisel yağlar açısından zengin bir içeriğe sahip olan bu krem, göz çevresinde yaşlanma ve çevresel etkenlere bağlı olarak oluşan nemsizlik ve kuruma sorunlarının azaltılmasına.

Fito krem nereye sürülmez?

Bu krem açık yaralara ve kanama oluşmuş yerlere göz çevresi gibi çok ince deri bölgelerine kullanılmamalıdır.

Fito krem siyah noktalara iyi gelir mi?

Bu krem siyah noktaları çıkarmak için pek uygun değildir.

Fito krem yüze kullanılır mı?

Fito kremin yukarıdaki faydalarından yola çıkarak vücudun tüm bölgelerinde kullanıma uygun olduğu söylenebilir. Alerjen bir durum söz konusu olmadığı sürece kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.

Fito krem iltihabı kurutur mu?

Fito krem ne işe yarar ile ilgili detaylar şu şekilde: Özellikle iltihaplı sivilcelerin kurutur. Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının semptomlarını azaltır ve iyileştirir.

Sivilce izleri, cilt lekeleri, yanık izi geçirme, ameliyat izi, cilt kırışıklığı, ince çizgileri azaltmak ve diğer cilt bakımı için Fito kremi kullanananlar memnun kalıp kalmadığını konu altından yorumlarını paylaşırsa ilacı kullanacak diğer arkadaşlarımıza bilgilendirme yapmış olurlar.