A+A-

Pirinç Maskesi Tarifi Lekeler ve Sivilce İçin

Pirinç maskesi tarifi cilt beyazlatmak için oldukça kolay bir yöntemdir. Doğal pirinç maskesi kozmetik reyonlardaki pahalı cilt bakımı kremleri kadar etkili bir uygulamadır. Burada dikkat edilmesi gereken doğru ve düzenli bir şekilde cilde uygulama yapmak gerekir. Zamanla cildinizdeki etkisini görebilirsiniz.

Cilt lekeleri yok eden, sivilce izlerini temizleyen ve cildi beyazlatan doğal pirinç maskesi doğal bir güzellik ürünüdür. Pirinç maskesi yapmak için farklı tarifler vardır. Pirinç maskesi, cildi beyazlatma, nemlendirme, leke giderme ve yaşlanma karşıtı gibi faydaları olan doğal bir cilt bakım ürünüdür.

 Pirinç Maskesi Tarifi Lekeler ve Sivilce İçin

 

Cilt beyazlatmak için pirinç maskesi nasıl yapılır?

Size en popüler olanlardan birini anlatacağım. Bu tarif için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır:

  • 3 yemek kaşığı pirinç
  • 1 yemek kaşığı süt
  • 1 yemek kaşığı bal

Pirinç maskesi yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Pirinci bir tencerede suyla kaynatın ve suyunu süzün. Suyu atmayın, daha sonra kullanacaksınız.
  2. Pirinci soğuk suyla yıkayın ve bir kaseye alın.
  3. Sütü ısıtın ve pirinçle karıştırın.
  4. Balı da ekleyip iyice karıştırın.
  5. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza dairesel hareketlerle uygulayın.
  6. 15 dakika bekleyin ve sonra yüzünüzü pirinç suyuyla yıkayın.
  7. Son olarak yüzünüzü temiz suyla durulayın.

Pirinç maskesinin faydalarını görmek için haftada bir kez uygulamanız yeterlidir. Düzenli olarak kullandığınızda cildinizin daha parlak, pürüzsüz ve sağlıklı olduğunu fark edeceksiniz.

Pirinç maskesi hakkında daha fazla bilgi için web arama sonuçlarıma bakabilirsiniz. Ayrıca pirinç unu maskesi ve pirinç suyu maskesi gibi farklı tarifler de deneyebilirsiniz.

Yüzdeki lekeler için pirinç maskesi nasıl yapılır?

Yüzdeki lekeler için pirinç maskesi yapmak için, öncelikle pirinç suyu elde etmeniz gerekiyor. Bunun için bir avuç pirinci bir bardak suyla kaynatın ve suyunu süzün. Pirinç suyunu bir kaba alın ve içine bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı süt ve bir çay kaşığı toz tarçın ekleyin. Karışımı iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Pirinç maskesi, cildi beyazlatmaya, lekeleri gidermeye, kırışıklıkları azaltmaya ve cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

Yüz beyazlatıcı pirinç suyu nasıl yapılır?

Yüz beyazlatıcı pirinç suyu yapmak için, iki yöntemden birini seçebilirsiniz:

– Kaynatma yöntemi: Bir çay bardağı pirinci bir buçuk bardak suyla kaynatın ve suyunu süzün. Elde ettiğiniz pirinç suyunu ılıması veya soğuması bekleyin.

– Soğuk su yöntemi: Bir avuç pirinci bir kaba koyun ve üzerini kapatıncaya kadar su ekleyin. Sonra güzelce ovun ve beyaz unlu kısmının suya karışmasını sağlayın. Ardından süzerek, ağzı kapalı püskürtmeli bir şişeye koyun.

Pirinç suyunu tek başına kullanabilirsiniz. Sabahları ya da akşam yatmadan önce bir pamuğa dökün ve yüzünüzü dairesel hareketlerle silin. Ardından birkaç dakika bekleyin ve soğuk su ile durulayın. Pirinç suyu, cildi nemlendiriyor, yumuşatıyor, lekeleri tedavi ediyor ve cildi beyazlatıyor. Haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kuru maya maskesi içerdiği yüksek dozda protein, B2 ve B6 vitaminleri ile cildin ihtiyacı olan bazı vitaminleri sağlayarak hücre yenilenmesinde etkili olur.

Japon pirinç maskesi nasıl yapılır?

Japon pirinç maskesi, cildi beyazlatma, parlatma, leke giderme ve yaşlanma karşıtı etkileri ile bilinen bir güzellik ürünüdür. Japon pirinç maskesi yapmak için, aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

– 3 çay kaşığı pirinç
– 1 yemek kaşığı bal
– 1 yemek kaşığı süt

Japon pirinç maskesi yapmak için şu adımları izleyin:

– Pirinci bir buçuk bardak suyla kaynatın ve suyunu süzün. Suyu bir kenara ayırın.

– Pirinçleri soğuk suyla yıkayın ve ısıttığınız sütü üzerine ekleyin.

– Karışımı iyice karıştırın ve balı da ekleyin.

– Maskenizi cildinize uygulayın ve 15 dakika bekletin.

– Kenara ayırdığınız pirinç suyuyla yüzünüzü durulayın.

Japon pirinç maskesini haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz. Cildinizin daha genç, parlak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır.

 Pirinç Maskesi Tarifi Lekeler ve Sivilce İçin

Sivilce lekeleri için pirinç maskesi tarifi

Sivilce lekeleri için pirinç maskesi tarifi, cildinizi beyazlatmaya, lekeleri gidermeye ve cildi nemlendirmeye yardımcı olabilecek doğal bir yöntemdir. Pirinç maskesi yapmak için pirinç suyu veya pirinç unu kullanabilirsiniz. Pirinç maskesi tarifleri şöyle:

Pirinç suyu maskesi: Bir kaseye yarım fincan pirinç dökün ve üzerine kabın yarısını dolduracak kadar su ekleyin. İyice karıştırın ve 30 dakika bekletin. Sonra süzgeç yardımıyla pirinç suyunu bir bardağa aktarın. Pirinç suyunun içine göz ve ağız kısımları kesilmiş kağıt havlu maskenizi batırın. Kağıt havluyu pirinç suyundan çıkarın ve dikkatlice sıkın. Kağıt havluyu yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Pirinç unu maskesi: Bir kaseye 3 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve bir tutam zerdeçal ekleyin. Karışımı iyice karıştırın ve topaksız bir macun oluşturun. Macunu yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Pirinç maskesi, cildinizi nazikçe temizleyebilir, gözenekleri sıkılaştırabilir ve cilt tonunuzu eşitleyebilir. Haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.