Forumda Arama Yapın

Blog Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Androcur Kullananlar Yorumlarını Yazabilir mi?

2
56
3
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Konu Sahibi

   Androcur Kullananlar Yorumlarını Yazabilir mi?

   Merhaba arkadaşlar yaklaşık sekiz aydır finasterid kullanıyorum Bu süre içinde saçlarımda çok önemli bir gelişme görmedim hafif derecede vertex bölgemde kararma saç dökülmesinde azalma oluştu. Anlamadığım nokta ise bu ilaç genetik saç dökülmesinde en sık kullanılan ilaçlardan birisi. Sekiz aydır kullanmama rağmen herhangi bir olumlu gelişme olmaması neden olmuş olabilir?

   Diğer sorum finasteridi 15 ay kadar kullanacağım bu süre zarfında herhangi bir ciddi bir gelişme görmezsem ilaç kullanmayı bırakıp androcour 50 mg ilacını kullanmaya başlayacağım. Günde 25 mg yeterli olur dht oluşmasını önemli ölçüde azaltıyor ancak ciddi derecede yan etkisi oluyormuş.

   Aranızda bu iki ilacı da uzun yıllar kullanıp bilgi verecek olan arkadaşlar var mı? Ne kadar süre kullandılar saçlarında herhangi bir gelişme gördüler mi yorumlarını paylaşabilir mi?

  • Bende merak ediyorum bu ilaç çok etkili deniliyor saç çıkartıyormuş ancak kalıcı yan etkisi riski var deniliyor kullanıp bilgi verebilir misiniz?

  • Androcour arkadaşım kullandım seyrek saçları gürleşti salaklar da saç çıkarıyor 6 ay içinde acayip derecede saç çıkarttı ama kullanmayı bırakınca çıkanların hepsi iki ayda döküldü.

3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.