Forumda Arama Yapın

Blog Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Dutasterid mi Finasterid mi Hangisi Kullanılmalı?

2
10
3
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Konu Sahibi

   Dutasterid mi Finasterid mi Hangisi Kullanılmalı?

   Merhabalar dutasterid yada finasterid kullanan arkadaşlara sorum var. Saçlarım altı yıldır dökülüyor bu sürede sadece 8 ay boyunca minoxidil %5 deri spreyi, biotin, azelderm krem ve ketoral şampuan kullandım saçlarıma çok iyi geldi dökülen saçlar azda olsa çıktı saçlarda sıklaşma oluştu.

   Saçlarım şuan tekrar dökülme başladı tedaviyi düzenli uyguluyorum yinede dökülme başladı. Bazı arkadaşlar minoxil dht engelleyici olmadığı için etkisini kaybetti diyorlar. Bende finasterid yada dutasterid kullanmaya başlayacak. Yaşım 29 olduğu için etkili bir yöntem seçmeye karar verdim ve araştırmalarım sonucunda dutasteride(avodart) ile finasteride(proscar) arasında kaldım.

   Dökülmeleri önlemek için dutasterid daha etkili oluyormuş ama bazı çekincelerim var özellikle yan etki konusunda. Bu ilaçları kullanıp memnun kalan yada kalmayanlar bilgi verebilir misiniz?

   Sizin yorumlarınızı duymak isterim. Lütfen bol bol yorum yapın.

  • Tabiki finasterid kullanılması taraftarıyım çünkü dudasterid çok tartışılıyor konuşuluyor ama yan etkilerinden dolayı tercih eden pek çıkmıyor.

  • Kullanmaya yeni başlıcaksan dht blockerlere finasterid alarak başla direk dutasa girme onu son durak gör.

3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.