Anasayfa Forum Saç Dökülmesi Finasterid Kullananlar Yardımcı Olabilir mi?

Finasterid Kullananlar Yardımcı Olabilir mi?

 • Bu konu 1 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 1 ay önce lusyus tarafından güncellenmiştir.
1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • #2111
   Can
   Katılımcı
   Mesajlar
   2
   Etiket:
   @Can

   Herkese merhabalar saçımın durumunu kısaca şöyle özetleyim. Bu da 2 sene önce saçlarımın normal olmayan şekilde döküldüğünü fark ettim. İlk kez saçımı yıkarken elime çok sayıda saç geldiğini bu durumun normal olmadığını fark ettim. Şakaklarımda çok açıklık yok ancak vertex bölgemde incelme oluştuğunu görünce hemen minoxidil %5 kullanmaya başladım. Yaşım 25 ailede kel olan yok sadece babamın yanları biraz açık.

   Minoxidili 6 aydır kullanıyorum ilk 3 ay baya dökülme yaptı ancak sonradan tekrar toparladı saçlarım baya gürleşti. Çok iyi derecede saç çıkışı yaptı. Bu aralar dökülmeler tekrar başladı minoxil etkisini yitirmiştir söylediler. DHT inhibitör ilaç finasterid kullanmamın daha iyi sonuç vereceğini söylüyorlar.

   Şimdi finasterid kullananlar vardır forumda nasıl kullanmam gerektiğini, yan etkileri hakkında bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

  • #2136
   lusyus
   Katılımcı
   Mesajlar
   2
   Etiket:
   @lusyus

   Dostum minoxidil bir yere kadar etki yapıyor sonrası dökülmeler gene devam eder tek çare dht azaltıcı ilaç kullanman yani finasterid günde 1 mg alman gerekiyor. Yaşından dolayı pek uygun olmayabilir ama tek çare bu ilaç. Topikal olarak estradiol losyonda kullanırsan daha çok faydasını görürsün.

1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.