Anasayfa Forum Minoxidil Kullanımı Minoxidil Saçımı Çok Döküyor Yardım

Minoxidil Saçımı Çok Döküyor Yardım

4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • #2197
   Arda
   Katılımcı
   Mesajlar
   5
   Etiket:
   @Arda

   Merhaba arkadaşlar bundan 6 ay önce minoxidil solüsyonu kullanmaya başladım ilk 2 ay rogaine foam daha sonraki aylarda ise minoxil forte %5 kullanmaya devam ettim. İlk 3 ayda saçlarım aşırı derecede döküldü ön taraflarımda neredeyse çok az saç kaldı saç dipleri gözükmeye başladı. Bende devamlı kullanıyorum, forumlardan okuduğum kadarıyla sürekli kullanmak gerektiğini söylüyorlar. Eğer bırakırsam saç döngüsü yarıda kalıp saç seyrekliği uzun bir süre devam eder durum daha da kötüye gider diye bana söylediler. Ancak şu an kullanalı 6 ay oldu ön saçlarımda ki seyreklikler hala kalıyor. Yani toparlanma şimdiye kadar olmadı Saç dökülmeleri de ara ara çoğalarak devam ediyor.

   Ben minoxidili 12 ay boyunca kullanmaya devam edeceğim bazı arkadaşların sonuçları çok güzel özellikle finasteridle birlikte kullanarak çok güzel sonuç almışlar. Forum’da deneyimli arkadaşlardan bu konuda yorumlarını bekliyorum nasıl bir tedavi uygulama yapmalıyım. Kullanmaya devam etmeli miyim başka ilaçlar da ekleyeyim mi nasıl yapmalıyım sizce?

  • #2219
   Hakan
   Katılımcı
   Mesajlar
   5
   Etiket:
   @Hakan

   Minox minyatürleri döker kalın halde çıkartır

  • #2222
   Emre
   Katılımcı
   Mesajlar
   5
   Etiket:
   @Emre

   Dostum genetik dökülmeye çare yok ilaçlar ile belli bir süre koruyabilirsin sonrası saç ekimine yönel çok uğraşırsın

  • #2224
   Robie
   Katılımcı
   Mesajlar
   5
   Etiket:
   @Robie

   stres yapmayın beyler dökülürse dökülsün eğer yapamam derseniz bu işi çok iyi yapan ekim yerleri var ekildiği hiç belli olmayan o yüzden fazla takmayın

  • #2226
   kelboy
   Üye
   Mesajlar
   5
   Etiket:
   @kelboy

   Minoxidili sürekli kullanman gerekli ilk 4 ayda incelmiş saçları döker yerine daha sağlıklı saçlar geri çıkar bırakma bir sene boyunca sabah akşam temiz saç diplerine sür daha sonra günde bir kere sürmeye devam edersin. Proscarda eklersen daha çok etkili olabilir.

4 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.