Forumda Arama Yapın

Blog Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Proscar kaç yaşında kullanılır?

3
37
4
Paylaş
4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Konu Sahibi

   Proscar kaç yaşında kullanılır?

   Saçlarımı güçlendirmek için proscar kullanmak istiyorum yaşım 23 saçlar gayet kalın telli ve gür olarak uzuyorlar.  Ancak şakaklarda hafif bir gerileme var şimdilik çok sorum etmiyorum ama babamın saçları seyrek ve abimde 32 yaşında hafif önleri açıldığı için bende de ileride dökülme olacağını düşünüyorum. Mevcut saçlarımı korumak için finasterid kullancam. Okuduğum kaynaklarda finasteridi saçlar dökülmeden önce kullanmak gerekiyormuş. Bende sizlerle soruyorum proscar kaç yaşında kullanılır?

   Birde bu ilacın yan etkileri varmış, ömür boyu kullanmak gerekiyormuş. Bırakınca saçlar tekrar dökülüyormuş. Bu konuda deneyimli arkadaşların önerilerini bekliyorum şimdiden teşekkürler.

  • Proscar’ın kullanım yaşı konusunda, genellikle 18 yaşından büyük erkeklerde kullanılıyor, 18-23 yaş arası gençlerde cinsel yönden sorun yapabilir.

  • 23 yaşta sorun olacağını sanma proscar kullanılır zaten 1 mg kullanılıyor. Genetik saç dökülmesi ömür boyu devam ediyor süreli ilaç kullanmak gerekir. İlacı kullanmayı bırakınca dökülmeler tekrar başlıyor. Saçlar dökülmeden başlamak en doğrusu.

  • 23 yaşında proscar 1 mg olarak kullanabilirsin ancak doktora danışmanda fayda var. Bu ilacı sürekli kullanacağın için yan etkileri tamamen geçmeyebilir.

4 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.