Forumda Arama Yapın

Blog Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Bakımı Ürünleri Saç dökülmesi için konazol şampuan kullananlar bakabilir mi?

1
19
2
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Konu Sahibi

   Saç dökülmesi için konazol şampuan kullananlar bakabilir mi?

   Selamlar arkadaşlar konazol şampuan kullananlar için bir kaç sorularım olacaktı. Her forumda ketokonazol için genetik saç dökülmesinde kullanılmasını öneren bir çok yorumlar var. Yabancı kaynaklarda ketokonazol maddesi dht hormonu azaltıcı etkisi olduğunu yazmışlar. Konazol şampuan normalde saç derisinde oluşan seboreik dermatit, yoğun kaşıntı, iri kepek, mantar hastalığı ve aşırı yağlanma önleyici olarak kullanılıyor. Ketokonazol aynı zamanda dehidrotestosteron ve testosteron hormonu azaltıcı etkileri olduğundan şampuan olarak kullanılması tavsiye ediliyor.

   Konazol şampuan androgenetik alopesi için şu etkileri vardır.

   Ketokonazol, saç dökülmesine neden olan dihidrotestosteron (DHT) hormonunun üretimini azaltan bir 5-alfa redüktaz inhibitörüdür. DHT, testosteronun ciltteki enzimler tarafından dönüştürülen bir türevidir ve saç foliküllerinin küçülmesine ve zayıflamasına yol açar. Ketokonazol, bu enzimleri baskılayarak DHT seviyelerini düşürür ve saç dökülmesini önlemeye veya yavaşlatmaya yardımcı olur.

   Benim sormak istediğim soru günlük olarak konazol şampuan kullanmak doğru olur mu? Ben saçlarımı yıkarken 5 dakika saç derisine masaj yaparak yıkıyorum. Dökülmeleri azda olsa önlediğini düşünüyorum. Bunun birde kremi var sizce hangisini kullanmak daha mantıklı olur? Şampuan yerine ketoral kremi hergün kullansak daha faydalı olur mu sizce?

  • Konazol şampuanı 3 güne saçlarda 3-5 dakika arası bekleterek yıkama yapabilirsin. Yada ketoral kremi saç derisine ince bir tabaka halinde sürüp yayarak masaj yaparak yedir. Günde 1 defa geceleri uygulaman yeterli olur.

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.