Anasayfa Forum Saç Dökülmesi Şakaklarda Açılma Nasıl Önlenir?

Şakaklarda Açılma Nasıl Önlenir?

 • Bu konu 2 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 1 ay önce Hakan tarafından güncellenmiştir.
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • #2138
   Ademix
   Üye
   Mesajlar
   3
   Etiket:
   @Ademix

   Arkadaşlar selam, 23 yaşımı doldurdum 24 yaşıma giriyorum önceleri çok ciddiye almadığım saç dökülmesini ilerleme yaptığından dolayı ciddiye almaya başladım. İlk olarak 18-19 yaşlarından itibaren şakaklarımda açılmalar başlamıştı çok hafif görünüyordu şimdi ise can sıkıcı bir hal almaya başladı. Saçlarımı tarayamaz hale geldim. Yanlara geriye doğru tarayamıyorum. Açılmalar gözüküyor rüzgarda falan saçlarım açılıyor kısa kestirmek zorunda kalıyorum. Saçlarımda iyice incelmeye başladı genel bir seyrelmede var.

   Bu yaşta biraz daha bekletip iyice açıldıktan sonra saç ekimi mi yaptırmalıyım yoksa saç tedavisimi uygulamam gerekir. Medikal tedavilere başlamak bu yaşta ne kadar mantıklı çözüm olur mu? Deneyimli arkadaşlar yol gösterici tavsiyelerde bulunursa çok sevinirim. 25 yaşıma geldiğimde saç ekimi yaptırmak istiyorum fakat sonraki yıllarda dökülmeler devam edecek benim için çok kötü bir durum olacağının bilincindeyim. Durumum bu önerilerinizi bekliyorum cevabını için şimdiden teşekkürler.

  • #2170
   kelboy
   Üye
   Mesajlar
   3
   Etiket:
   @kelboy

   Bu yaşta saç ekimi yaptırmak çok risklidir çünkü yaşın daha erken ileride dökülmeler devam edecek ileriki yıllarda ikinci bir saç ekimi yaptırmak zorunda kalırsın. Durumun daha kötüde olabilir. Bunun için 5 yıl saçlarını yaşına uygun tedaviler kullanarak saçlarını koruman daha iyi olur. Eğer çok seyreklik, imcelmeler ve açılmalar var ise günde 1 mg proscar, günde bir kez minoxidil %5 sprey ve estradiol solüsyonu kullanman senin için yeterli olacaktır. Proscarı iki günde bir tane günün aynı saatinde almalısın. 6 ay boyunca devam edip sonrasında 3 güne almaya devam edersen iyi bir tedavi uygulamış olursun.

  • #2259
   Hakan
   Katılımcı
   Mesajlar
   3
   Etiket:
   @Hakan

   Yaş 23 saç ektirme kesinlikle forumu araştır bir çok tedavi yöntemi var sana en uygun olanı seç düzenli bir sene boyunca kullan ara verme

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.