Son Güncelleme 26.10.2023,23:30
A+A-

Bioxcin Minoxidil Kullananlar Yorumları

Genetik kaynaklı saç dökülmesini önlemek içim bioxcin forte %5 minoxidil deri spreyi kullananlar yorumlarında saçlarında ilk aylarda dökülme olduğunu bu durumun 2 aya kadar devam ettiğini yoeumlarda yazıyorlar. Bioxcin minoxidil içinde 60 ml 3 gr minoxidil vardır. Her 1 ml 50 mg minoxil etken maddesi vardır. Genel kullanımı sabah ve akşam temiz saç derisine 1-2 ml arası uygulama yaparak kullanılır.

 Bioxcin Minoxidil Kullananlar Yorumları

Minoxil güçsüzleşmiş saçları ilk 3 ay içinde dökebilir 6. aydan sonra saçlarda iyileşme görülür. Tam etkisi 1 yıl sonunda ortaya çıkar. Bu süreden sonra etkisi giderek azalabilir. Bu durum genetik dökülmenin agresif olmasına göre değişir.

Minoxidil Nedir, Nasıl Etki Yapar?

Minoxidil, saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İlk olarak yüksek tansiyon tedavisi için geliştirilen bir ilaç olarak ortaya çıkmıştır, ancak yan etkisi olarak saç büyümesini teşvik ettiği fark edilmiştir. Bu nedenle, topikal olarak saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılan bir formülasyonu geliştirilmiştir.

İLGİLİ KONU

Rozana Minoxidil Plus %5 Erkeklere Özel Sprey 100 Ml deri spreyi içinde minoxidil olarak da bilinen, saç dökülmesi tedavisinde kullanılan erken maddesi

Minoxidil, saç dökülmesinin genetik veya hormonal nedenlerinden kaynaklanan androjenetik alopesi olarak bilinen durumu tedavi etmek için kullanılır. Bu durumda, saç kökleri zamanla incelir ve zayıflar, bu da saç dökülmesine ve kellik bölgelerinin oluşmasına yol açar. Minoxidil, saç köklerinin kan akışını artırarak ve saç foliküllerini uyararak saç büyümesini teşvik ettiği düşünülen bir mekanizmayla çalışır.

Minoxidil, genellikle %2 ve %5 konsantrasyonlarda bulunan bir losyon veya sprey şeklinde kullanılır. Kullanıcılar, etkilenen saçlı deriye minoxidil uygulayarak düzenli olarak kullanmalıdır. Tedaviye başlandıktan sonra, sonuçların görülmesi genellikle birkaç ay sürebilir ve tam bir saç büyümesi elde etmek için düzenli kullanım gerekebilir.

Ancak, minoxidil kullanımının bazı yan etkileri olabilir. Bunlar arasında kafa derisinde tahriş, kaşıntı, kızarıklık, saç dökülmesinin artması veya vücut dışında başka bölgelerde saç büyümesi sayılabilir. Bu yan etkiler, kullanıcılar için farklılık gösterebilir ve genellikle hafif veya geçicidir.

Bioxcin % minoxidil deri spreyi kullananlar memnun mu? Saç dökülmesini önlüyor mu? Deneyimlerinizi yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.