Güncelleme 21.08.2023,21:24
A+A-

Evocapil Plus Saç Ekimi Sonrası Şampuan Kullananlar Yorumları

Evocapil plus dökülme karşıtı şampuan, saç dökülmesimi önlemeye yönelik ve sağlıklı saç sağlığının desteklenmesi amacıyla formüle edilmiş içerisinde saç folikülü uyarıcı bir saç bakım ürünüdür. Özellikle zayıf, incelmiş ve dökülen saçlar için geliştirilen bu şampuan, saç köklerini güçlendirerek saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olabilir.

 Evocapil Plus Saç Ekimi Sonrası Şampuan Kullananlar Yorumları

Evocapil Plus Şampuan’ın içeriğinde genellikle bitkisel özler, vitaminler ve mineraller bulunur. Bu bileşenler saç köklerini beslemeye, saç derisini canlandırmaya ve saçın sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olabilir. Ayrıca şampuan, saç derisindeki yağ dengesini düzenleyerek kepek oluşumunu azaltabilir.

Kullanımıyla ilgili olarak, genellikle ıslak saça masaj yaparak uygulanır ve ardından durulanır. Ürünün kullanım talimatlarına ve üreticinin önerilerine dikkat etmek önemlidir.

Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış, saç dökülmesi tedavisinde yeni kuşak tedavi %2 Procapil ,Provitamin B5, Panthenol,Vitamin E ve bitkisel ekstreler ( Arı poleni) içeren 300 ml şampuan.

Evocapil Şampuan Procapil %2 İçeriği

Saç ekimi sonrası ekilen saçları yeni yerlerine daha iyi bağlanması için içerisindeki procapil ile saç köklerindeki kılcal damarlardaki kan dolaşımını hızlandırır. Saç köklerine daha fazla oksijen ve besin gelmesini sağlar. Procapil saç köklerine zarar veren serbest radikal denilen zararlı toksit etkenleri ve dht hormonuna karşı hücreleri korur.

Sebum dengesini koruyan, ph (5,5) değeri ile kadın ve erkeklerde kullanıma uygundur.

Saç Ekimi Sonrası Kullanımı

Saç ekimi yaptırdıktan 4 hafta sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Saçlarınızı ılık suyla iyice ıslatın ve saç derisine nazikçe masaj hareketleri yaparak 3-4 dakika şampuanı bekletip sonra da durulayın. Şampuanı iki güne bir defa kullanmaya devam edin.