A+A-

Saç ekimi sonrası fitness ne zaman başlanır?

Saç ekimi ameliyatı sonrası fitness, vücut geliştirme yada spora ne zaman başlanır. FUE ameliyatı olduysanız, iki hafta sonra egzersize normal şekilde devam edebilmelisiniz, ancak dikkatli olmak ve kendinizi yavaşça tekrar egzersize alıştırmak daha iyidir. FUT ameliyatı geçiren hastalar için normal egzersiz rutininize dönmeden önce genellikle yaklaşık bir ay beklemelisiniz.

 Saç ekimi sonrası fitness ne zaman başlanır?

Ameliyattan sonraki ilk 1-3 gün egzersiz minimum düzeyde tutulmalı, hatta mümkünse herhangi bir yere yürümekten kaçınılmalıdır. Nakilden sonraki ilk birkaç gün boyunca işleri kolaylaştırmanıza izin vermelisiniz.

İlk haftadan sonra yürüyüş gibi hafif egzersizlere yeniden başlayabilirsiniz. Şimdilik kalp atış hızınızı artıracak veya terlemenize neden olacak her türlü egzersizden kaçının.

İLGİLİ KONU

Avodart 0.5 mg saç dökülmesi için nasıl kullanılır kaç ayda etkisini gösterir, saç çıkarır mı? Dutasterid (Avodart’ta), başın üst kısmında ve kafa derisinin

Egzersiz sporları ve ağırlık antrenmanları için, ameliyattan sonraki dört hafta, tekrar katılmaya başlamak için genellikle kabul edilebilir bir zaman olacaktır. Ayrıca kafa derisi enfeksiyon riskini azaltacak kadar iyileşmiş olacağından bu noktada tekrar spor yapmaya başlayabilirsiniz.

Herkesin farklı oranlarda iyileştiğini belirtmekte fayda var; bu nedenle, nakilden sonra ne zaman tekrar egzersiz yapmaya başlayabileceğinize dair genel kurallar olsa da, bu herkes için farklıdır; bu nedenle , sizin için en iyisinin ne olduğunu tartışmak üzere doktorunuzla konuşmayı unutmayın.