Forumda Arama Yapın

Anasayfa Forum Saç Dökülmesi Forum Genel Saç Soruları 20 Yaşında Saç Dökülmesi ve Finasterid Kullanımı

20 Yaşında Saç Dökülmesi ve Finasterid Kullanımı

29.01.2024, 01:03
2 cevap
18 okunma
3 katılımcı
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • #3919 Konu Sahibi
   kederli
   Forum Üyesi
   Etiket:
   @kederli
   Konular:
   1
   Mesajlar:
   1
      

   Merhabalar, 20 yaşındayım 2 senedir saç dökülmesi problemiyle uğraşıyorum. İlk olarak saç yıkarken ellerime çok sayıda saç teli gelmesiyle durumu fark ettim. Daha sonra ön saç çizgimde gerilem olduğunu görünce doktora gittim. Doktor tavsiyesi üzerine 4 aydır minoxil kullanıyorum. Araştırma yaptım minoxilin uzun süreli bir tedavi olmadığını gördüm. Saçları döken DHT hormonu azalmadığı sürece saç dökülmesini önlemek çok zor. Bu yüzden finasterid (proscar 1 mg) kullanmak istiyorum. Fakat yan etkiler ciddi olduğu için doktora sorarak kullanmayı düşünüyorum.

   Dökülmeyi ilk farkettiğim zaman üç farklı doktora muayene oldum. Hepside minoxil önediler biriside xpecia tablette önerdi. Finasterid sorduğumda Finasterid hakkında bilgimiz yok veya önermiyoruz dediler.  Finasterid konusuna hakim olan bir doktor biliyorsanız Ankara’da hastane veya doktor ismi olarak önerilere açığım.

   Saç dökülmem ön çizginin yanları geriye doğru açılma var ve tepelerde de çok sayıda saç elime gelmeye başlıyor. Elimle çekince kolay bir şekilde geliyor saçlar. Benim yaşımda olup, aynı dökülme yaşayan ve finasteritten olumlu sonuç alanlar veya yan etki görüp bırakanlar varsa onları da dinlemek isterim. Şimdiden teşekkürler

  • #3921
   Pharmacy
   Forum Üyesi
   Etiket:
   @Pharmacy
   Konular:
   2
   Mesajlar:
   3
      

   yazdıklarına bakarak söylüyorum, en azından doktora gitmişsin, doktor sana söylemiş finasterid bu yaşta uygun olmayacağını. Minoxil’i düzenli olarak sadece saç dökülen bölgelere 1 sene boyunca kullan günde bir kez uygulasan yeterli olur. Biotin 5000 mcg içeren vitamin hapı kullan, saçlarını 3 güne bir konazol şampuanla yıka. 3-5 yıl bu şekil devam et. İleride finasterid kullanırsın.

  • #3923
   Bahadır
   Forum Üyesi
   Etiket:
   @Bahadır
   Konular:
   1
   Mesajlar:
   5
      

   Aynı durum bendede var 21 yaşındayım finasterid kullanmak istiyorum ancak yan etkileri kalıcı olur mu? İlacı bırakınca düzeliyor deniliyor ama azda olsa olumsuz etkileri devam ediyormuş.

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.