Forumda Arama Yapın

Anasayfa Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Androcur kullananlar dökülen saçları çıkarıyor mu?

 • #4199

  Androcur kullananlar dökülen saçları çıkarıyor mu?

  Genetik saç dökülmesini önlemek için en etkili yöntem androcour ilacını kullanmaktır. Genetik saç dökülmesinin sebebi testosteron ve dht hormonunun saç kökü hücre reseptrmlerine bağlanması sonucu pgd2 artışı yaparak foliküllerin saç büyütmesini durdurmasıdır. Pgd2 saç köklerinde normalden 4 kat fazla artış göstererek hücre popülasyonunu durdurur. Androcur içinde antiandrojen etkili progesteron hormonu bulunduğundan erkeklik hormonlarını azaltır aynı zamanda hücre reseptörlerine progesteron hormonu bağlanarak pgd2 artışını etkisiz hale getirir.

  Androcur 50 mg ilacını günde 25 mg olarak 1 sene kullanmak saç dökülmesini en aza indirir, dökülmüş saçları tekrar çıkartır ve kellik oluşmasını önemli ölçüde azaltır. Androcur çok etkili olduğu gibi önemli yan etkileri olan bir ilaçtır. Erkekler tarafından kullanımı uygundur. Kadınlar tarafından da kullanılabilir. Ancak androcur kullanımı doktor kontrolünde olması gerekir.

  Androcur erkeklerde 6 aydan daha uzun süre kullanılırsa mutlaka doktora tahlil yaptırılması önerilir. Önemli yan etkileri arasında erkeklerde cinsel yönden libido azalması, ereksiyon olamama, menide azalma, cinsel istek azalması ve göğüs büyümesi jinekomasti gibi sorunlar ortaya çıkarabilmektedir.

  Soruma gelecek olursam erkek tipi saç dökülmesi için androcur kullananlar dökülen saçları çıkarıyor mu? Bu ilacı kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Bu ilacı kullanmak istedim ancak yan etkilerinden dolayı kullanamıyorum. Dökülen saçları çıkartıyor mu, mevcut saçlarda gürleşme yapıyor mu? Bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

1
28
1
Paylaş
1 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Ben 5 ay androcur 25 mg olarak düzenl kullandım şakaklarda saç çıkarttığını gördüm, var olan saçların kalitesini artırdı. Biotin 5000 mcg de kullanıyordum. Eğer yan etkileri olmasa sürekli kullanacağım bir ilaçtı. 6 ay sonra bıraktım şimdi minoxidil ve dutasterid kullanıyorum.

1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.