Forumda Arama Yapın

Anasayfa Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Avodart minoxidil karışımı 3 aydır kullanıyorum

 • #4670

  Avodart minoxidil karışımı 3 aydır kullanıyorum

  Merhaba arkadaşlar, bir senedir bioxcin minoxil kullanıyordum etkisini kaybetmesinden sonra kendim hazırladığım toz minoxidil ve avodart losyonu 3 ay önce kullanmaya başladım. Hazırladığım minoxidil losyon içine bir kutu dutasteride kapsüllerini tek tek sıktım ve iyice karıştırdım. Her gün sabah akşam düzenli saç diplerime uyguluyorum. Öncesinde dermaroller 2 mm olandan uygulayıp sonrasında losyonu sürüyorum. Saçlarımı konazol şampuanla haftada 2 defa düzenli 5 dakika saç dersine masaj yaparak yıkarım. Başlayalım 3 ay oldu ve sonucu sizlerle paylaşmak istedim. 3 ayda bir güncellemeler yaparak süreç hakkında sizleri bilgilendireceğim.

  Vitamin olarak medobiocomplex-e kullanıyorum her gün bir tane alıyorum. Saç derisine masaj ön saç çizgimdeki deriyi aşağı doğru günde bir kere çekerim. Kan dolaşımını hızlandırması için faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu tedaviyi 3 aydır uyguluyorum ve çok da iyi sonuç verdiğini düşünüyorum. Sonuçlarım aşağıda değerli arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

3
36
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Losyon çok güzel etki etmiş saçlarda genel sıklaşma olduğu belli hiç bozmadan devam et.

  • Bence minoxidil etki etmiştir dutasterid topikal etki etmiyor deriden emilimi yeterli olmuyor. Molekül ağırlığı yüksek emilim için 10 saat kafada kalması gerekli.

  • Evet avodart topikal etki etmiyor yan etkilerinden dolayı kullanamıyorsan haftada bir tane alırsan daha az yan etki oluşur yada yerine estradiol losyon kullanman daha etkili olur.

3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.