Forumda Arama Yapın

Anasayfa Forum Saç Dökülmesi Forum Antiandrojen Kullanımı Estradiol Losyon Kullananlar Saç Çıkarıyor mu?

Estradiol Losyon Kullananlar Saç Çıkarıyor mu?

20.01.2024, 14:46
2 cevap
61 okunma
3 katılımcı
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • #3654 Konu Sahibi
   merlin
   Forum Üyesi
   Etiket:
   @merlin
   Konular:
   1
   Mesajlar:
   0
      

   Arkadaşlar merhaba genetik saç dökülmesini önlemek için mutlaka dht ve testosteron hormonunu engellemek gerekiyor. Bir çok kişi proscar yada avodart ilacını kullanıyor. Bu ilaçları bildiğiniz gibi her yaştan insan kullanamıyor. Sadece cinsel yönden değil psikolojik olarak bile insanı etkiliyor. Mesela ben oral ilaç kullanamıyorum. Çünkü üniversite okuduğum için hafızamı olumsuz yönde çok etkiliyor. Sınavlarda zorlanıyorum, neredeyse okuduğumu bile anlamakta zorluk çekiyorum. Her neyse topikal olarak estradiol valerat ve progesteron hormonu içeren cyclo progynova kullanmayı düşünüyorum. Başka bir forumda estradiol losyon kullananlar vardı ama nasıl sonuç aldılar yazmamışlar.

   Bende cyclo ve divina ilacından 100 ml losyon yapmaya karar verdim. Forumdan playmakers arkadaşımız yardımcı oldu. Üç kutu cyclo progynova, bir kutu divina, etil alkol 40 ml, propilen glikol 30 ml ve distile suyla tamamlayıp hazırlayacam. İçine belki 1 gr saf toz minoxidilde katacam. Eğer olumlu yönde sonuç alırsam losyonu daha da güçlendirmek için saf toz estradiol valerat katmayı düşünüyorum. Umarım etkili olur. Sonuçlarını buradan paylaşırım.

  • #3663
   lusyus
   Forum Üyesi
   Etiket:
   @lusyus
   Konular:
   2
   Mesajlar:
   14
      

   İlaçları losyon olarakta kullanmak içmek kadar etkili olabilir. Saç diplerine losyonu 1-2 ml arası damlatıp hafifçe masaj yaparak uygula. İlk 6 ayda dökülmeleri azaltır.

  • #3783
   lastmorn
   Moderatör
   Etiket:
   @lastmorn
   Konular:
   5
   Mesajlar:
   26
      

   Ben 2 senedir estradiol losyonu kullanıyorum vertexe açıklığını kapattı eğer kullanmasını bilirseniz çok güzel sonuçlar alabilir saç ekimine ihtiyacınız kalmaz.

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.