Forumda Arama Yapın

Anasayfa Forum Medikal Saç Tedavileri Antiandrojen Kullanımı Finastarid kalıcı yan etkisi oluyor mu?

 • #2272

  Finastarid kalıcı yan etkisi oluyor mu?

  Merhaba arkadaşlar, iki gün önce finastaride başlayacaktım ve çevredeki birkaç kişiye finastaride başlayacağımı söyledim, ilacı araştırdılar ve kesinlikle başlamamam konusunda ısrar ettiler. Yan etkilerinin kalıcı olduğunu, o ilacı kullanan herkeste az da olsa yan etkilerin görüldüğünü, kesinlikle kullanmamaları gerektiğini söylediler.

  Finastaride sendromundan bahsettiler ve internette bir çok kşinin diyanette gördüğünü söylediler ve bazı kişilerde Bu yan etkilerin hafif de olsa kalıcı olduğunu okumuşlar. Finans tarot kullananlarda kalıcı yanındaki yapma durumu var mı? Bu gibi sayfaları okuduktan sonra ben de korktum. Ne yapmamı önerirsiniz?

2
110
2
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bende finasterid 1 sene boyunca kullandım yaşım 26 ilk aylar yan etkileri oldu, aşırı derecede unutkanlık yaptı, cinsel olarak olumsuz etkiledi bırakınca yan etkiler düzeldi ama hafif şekilde kaldı sanki ama herkeste değişebiliyor bunlar. Saç dökülmesini azaltmıştı eğer saçların var ise koruma sağlıyor. Dediğim gibi kalıcı yan etki yapmıyor ama hafif etkileri devam edebilir.

  • On Player said

   Bende finasterid 1 sene boyunca kullandım yaşım 26 ilk aylar yan etkileri oldu, aşırı derecede unutkanlık yaptı, cinsel olarak olumsuz etkiledi bırakınca yan etkiler düzeldi ama hafif şekilde kaldı sanki ama herkeste değişebiliyor bunlar. Saç dökülmesini azaltmıştı eğer saçların var ise koruma sağlıyor. Dediğim gibi kalıcı yan etki yapmıyor ama hafif etkileri devam edebilir.

   Topikal estradiol losyon kullanın hem yan etkisi çok az hemde direk saç köküne uygulandığı için daha etkili oluyor.

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.