Forumda Arama Yapın

Anasayfa Forum Diğer Forumlar Toppik Fixplant Saç Kapatıcıları Fixdual Kullananlar Yorumları Nelerdir?

Fixdual Kullananlar Yorumları Nelerdir?

25.01.2024, 11:41
0 cevap
11 okunma
1 katılımcı
0 yanıt dizini görüntüleniyor
  • #3811 Konu Sahibi
   Beardman
   Moderatör
   Etiket:
   @Beardman
   Konular:
   8
   Mesajlar:
   1
      

   Burun eti şişmesi için doktora gitmiştim doktor fixdual ilacı yazdı kulanmaya başladım biraz iyi geldi ayrıyetten saç derisi kaşıntılarımda oluyordu bazen zyrec damla topikal olarak sürüyordum. Şimdi fixdual kullanıyorum bazı arkadaşlar genetik saç dökülmesinede iyi geldiğini söylüyorlar. Setirizin son yapılan çalışmalarda dht sebep olduğu Pgd2 üretimi artırıyor bu ilaçta pgd2 inhibitör olarak etki yapıyormuş. Ama saç dökülmesini azaltıyor sanki süresi boyunca kullanmaya devam edecem. Belki losyon yapıp topikal olarak kullanabilirim.

   Sizlerden fixdual ilacını kullananlar varsa ne için kullandığını yazabilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim.

   Fixdual nedir, ne için ve nasıl kullanılır?

   Fixdual, alerjik rinit ve astım tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İçinde 5 mg levosetirizin dihidroklorür ve 10 mg montelukast etken maddeleri bulunur. Hava yollarını genişleterek alerji belirtilerini (burun akıntısı, kaşıntı, nefes darlığı vb.) azaltır. Bir bardak su ile yutularak ağızdan alınır. Aç veya tok karnına alınmasında sakınca yoktur. Günde en fazla 200 mg doz alınabilir. Yan etkisi olarak uyuşukluk hissi olabilir. Hamileler, emzirenler ve ilaca alerjisi olanlar kullanmamalıdır.

0 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.