Forumda Arama Yapın

Anasayfa Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Minoxidil kaç yıl etkili olur?

 • #5191

  Minoxidil kaç yıl etkili olur?

  Merhaba minoxidili her gün düzenli kullanırsak günde 2 defa bazen 1 defa kaç yıl süre etkili olur? İnternette 6 yıldır kullanıyorum hala saçlarımı koruyor diyende var, 2 sene kullanıp etkisinin azaldığını ve saçlarının eski haline geri döndüğünğü söyleyen de.

  Bu konuda akıllarda kesin bir kanı yok ömür boyu minoxil kullanmada ne derece saçları koruyabilir. Bunu sormamın sebebi 2 sene sonra 23 yaşımda olacağım için finasteride başlamam gerekecek. O zamana kadar mevcut saçımı güçlendirip korumam gerekiyor. Şuan saç durumum norwood 2 seviyesinde tepelerde incelme var, şakaklarda açılma. Amacım ektirmeye gerek kalmadan şuanki saçlarımı korursam biraz sıklaştırsam yeterli olacaktır.

2
17
3
Paylaş
2 yanıt dizini görüntüleniyor
  • ben 3 senedir minoxil kullanıyorum şu ana kadar herhangi bir sıkıntısını görmedim olan saçlarımı koruyor ama ara ara da finansörde kullandığım oluyor. Minoxil saçların büyümesini uyarıyor finasterid ise asıl sorunu engelliyor yani ikisi bir arada kullanılması daha iyi.

  • Bunun cevabını tam olarak bilemeyiz ama yaşın genç olduğu için 5 sene mevcut saçı koruyacaktır ek olarak biotin de kullanırsan daha iyi sonuç alabilirsin.

2 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.