Forumda Arama Yapın

Anasayfa Forum Medikal Saç Tedavileri Saç Büyüme Uyarıcıları Minoxidil mevcut saçı kaç yıl korur?

 • #5206

  Minoxidil mevcut saçı kaç yıl korur?

  Merhaba yaş şuan 22 şakaklarda gözle görülür derecede açılma var tepe ve orta bölgelerde sorunum yok ancak şakaklardaki gerileme ön saç çizgimi çok kötü gösteriyor. Saçlarımı arkaya doğru tarayamıyorum sağa sola atamıyorum. Forumda bir çok yorum okudum şakaklarda dökülen saçların geri çıkması çok zormuş. Saçlarımın son durumunu alta resimleri ekledim. Nasıl bir tedavi izlemem gerekiyor, özellikle şakaklardaki gerilemeyi nasıl önlemem gerekir.

  Saçlar yaş ilerledikçe açılmaya devam edeceği için mevcut saçı minoxidil kaç yıl korurum? Şuan için finasterid kullanmayı düşünmüyorum, minoxidil, procapil kullanmayı düşünüyorum. Saçı 3 numara yaptırıp dermaroller + minoxil ve xpecia tablet tedavisi planı yapıyorum. İleriki yaşlarda saç ekimi yaptırcam.

4
51
5
Paylaş
4 yanıt dizini görüntüleniyor
  • 4 5 ay içinde etkisini kaybediyor ilk 6-8 ay mükemmel sonuçlar alırsın sonrasında kazandıklarını yavaş yavaş kaybedersin

  • Benim görüşüm minoxile bulaşmaman daha iyi olur. İlk zamanlar saçlar gürleşir sonradan kazandığından fazlası dökülür.

  • Yaşına göre en uygun tedavi dermaroller, minoxl losyon, xpecia tablet ve biotin vitamini kullanmak. Beş sene bu tedaviyi düzenli sürdürürsen saçları korursun. Minoxili günde bir kez ve sadece şakak çevresine uygula diğer yerlere sürme.

  • @Yasin sen şuan ileriyi düşünme genel saç seyrelmesi varsa günde bir kere minoxili 1-2 ml arası deriye uygula eğer sadece şakaklarda açılma varsa şakak bölgesine minoxil uygula. Dermarolleride günde kere uygula 5 dakika sonra minoxil süre. Xpeca tableti günde 1 tane öğlenleri alabilirsin. Bunun haricinde kafein içeren şampuanları kullan. Saç derisine masaj hareketleri yap.

4 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.