Forumda Arama Yapın

Anasayfa Forum Medikal Saç Tedavileri Genel Saç Soruları Saç seyrelmesini önlemek için hangi tedavi uygulanmalı?

 • #5200

  Saç seyrelmesini önlemek için hangi tedavi uygulanmalı?

  Hayırlı günler, forumu bir haftadır araştırıyorum yaşım 32 yaş ilerledikçe saçlarımda genel seyrelme gözle görülür hale geldi. Kullanılan tedaviler hakkında fazla bir bilgim yok. Genelde minoxil, finasterid, xpecia tablet vitamin ve procapil sprey gibi ürünler kullanılıyor. Bu saçlar nasıl canlanır hangi medikal tedaviler uygularsam saçlarım saçlarım tekrar eski sağlığına kavuşur. Şuan evli değilim antiandrojen ilaç kullanmak için herhangi bir engelim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Alt tarafa saçımın son durumunu koyacağım şuan işte olma sebebi ile anlık 3-4 resim çektim.

3
42
4
Paylaş
3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Genetik dökülmeyi engellemek için çok fazla bir seçeneğn yok ilk etapta minoxil losyon ve proscar kullanacan 5 mg ilaç 4 eşit parçaya bölüp günde bir tanesini öğlen aynı saatte alacam. Minoxilde dökülen bölgelere 1-2 ml arası saç derisine sürecen en az 4 saat kafada beklemesini sağlayacan. Günlükte 2.5 mg biotin alabilirsin.

  • Proscar günde 1 mg, minoxil ve biotin 2 mg bu tedavi en iyisidir kullanıp 1 sene sonra sonucuna göre hareket etmek gerekir.

    

  • Hocam belli başlı ilaçlar var zaten bunları kullanmak gerekiyor. Sürekli olarak kullanılması lazım yoksa kullanıp bırakırsan boşuna uğraşmış olursun.

3 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.